KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12224509
*
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 19:11:04
1
200 kr
10/12 20:23:32
2
150 kr
10/12 20:23:32
1
200 kr (Budbetjänt)
10/12 20:33:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Locher
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 19:11:04 | 1 | 200 kr |
10/12 20:23:32 | 2 | 150 kr |
10/12 20:23:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/12 20:33:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död pÃ¥ Skagen 1915.Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03